Міжнародна співпраця

Модернізація професійної (професійно-технічної) освіти є необхідним чинником забезпечення сталого економічного розвитку і конкурентоспроможності держави, створення умов для професійної самореалізації особистості та задоволення потреб ринку праці.

З цією метою, колектив закладу освіти активно займається проєктною діяльністю, є учасником освітніх проєктів Міністерства освіти і науки України та Європейського Союзу.

Так, за наслідками участі у проєкті міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу у Рівненській та Волинській області «Покращення системи підготовки кадрів для потреб економіки Волинського субрегіону» було модернізовано матеріально-технічну базу навчально-практичного центру за професією «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів» – закуплено сучасне сертифіковане обладнання для нової лабораторії «Технічного обслуговування автомобілів» (2017 рік).

У 2019 році Квасилівський професійний ліцей став учасником Україно-Естонського проєкту «Обмін досвідом Естонії для підтримки реформ професійної освіти України», в рамках співпраці України з Фондом INNOVE (Естонія). Як результат – було напрацьовано ряд матеріалів, які будуть покладені в основу розвитку закладів професійної (професійної-технічної) освіти Рівненської області. Основним напрямком даної співпраці був робочий візит української делегації до провідних професійних шкіл Естонії. Упродовж 18-26 травня 2019 року директор пройшов стажування у Валгамському центрі професійного навчання Естонії (Valgamaa kutseõppekeskus (VKOK)), де основною темою семінарів була методика впровадження модульно-компетентнісних освітніх програм і організація навчання упродовж життя.

З 2019 року в Україні розпочато спільну програму Євросоюзу та його держав-членів Німеччини, Фінляндії, Польщі та Естонії під назвою «EU4Skills: кращі навички для сучасної України». Квасилівський професійний ліцей також є учасником даної програми. EU4Skills підтримує реформу професійно-технічної освіти в Україні з метою зробити навчання таким, що відповідає вимогам ринку праці, допомогти молоді та дорослим реалізувати власний потенціал. В рамках реалізації програми будуть створені Центри професійної досконалості, проєктні матеріали для створення Центру професійної досоналості на базі Квасилівського професійного ліцею подані до Міністерства освіти і науки України.

У 2020 році заклад освіти став одним з переможців конкурсу проєктів Міністерства освіти і науки України на створення навчально-практичних центрів. Наказом Міністерства освіти і науки України від 23.04.2020 за №544 з державного бюджету виділено 2 млн. 380 тис.грн. на створення Навчально-практичного центру «Сучасних транспортних технологій» на базі Квасилівського професійного ліцею, відкриття якого заплановане на грудень 2020 року.

 

Посилання на інші сторінки