Підготовка та графік проведення ЗНО

НОВАЦІЇ У ЗНО-2021: УКР. МОВА ТА МАТЕМАТИКА – ОБОВ’ЯЗКОВІ ДЛЯ ДПА

ЗНО у 2021 році відрізнятиметься від тестувань попередніх років.

Головною новацією стане те, що учасники оцінювання зможуть обирати, що саме здавати: українську мову та літературу чи тільки українську мову. У будь-якому разі це тестування є обов’язковим для всіх вступників, інформують у Рівненському облуправлінні освіти.

Вибір цього предмета залежить від спеціальності, на яку особа планує вступати. Перелік предметів, потрібних для вступу на певну спеціальність, зазначений в Умовах прийому на навчання для здобуття вищої освіти.

Водночас, випускники, які у 2021-му здобуватимуть повну загальну середню освіту, обов’язково мають пройти ДПА у формі ЗНО із 4 навчальних предметів.

Окрім української мови або мови та літератури, це математика, а також історія України чи іноземна мова (на вибір випускника) і ще один навчальний предмет – також на вибір. Серед таких – історія України (якщо третім предметом була іноземна мова), біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька чи французька мова (якщо до цього учасник тестування обрав історію України).

Загалом кожен зареєстрований учасник зможе скласти тести не більш як із 5 предметів.

Вже навіть є попередній графік ЗНО-2021:

Реєстрація для участі у ЗНО 2021 року триватиме з 01 лютого до 05 березня включно. Комплекти реєстраційних документів учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО керівники закладів освіти можуть надсилати до 1 березня 2021 року включно.

Тестові матеріали для ЗНО з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії будуть перекладені кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами.

Для вступу у виші України абітурієнти зможуть подати Сертифікат ЗНО 2018, 2019, 2020 та 2021 років.

Наступного року абітурієнти зможуть подати до п’яти заяв (на місця державного та регіонального замовлення). Крім того, обмежено до 30 кількість заяв, які абітурієнти зможуть подати на контракт, а всім спеціальностям для вступу на магістратуру необхідно буде проходити єдиний вступний іспит (ЄВІ). Дійсними вважатимуться і результати ЄВІ за 2020.

ЗНО-2021: НОВАЦІЇ, ЯКІ ОЧІКУЮТЬ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

У 2021 році, на відміну від попередніх років, зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, проводитиметься з 1) української мови, 2) української мови і літератури.

Таким чином, випускники, які завершують у 2021 році здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть можливість самостійно обирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО: або сертифікаційну роботу з української мови, або сертифікаційну роботу з української мови та літератури.

Реєстрація для участі у ЗНО 2021 року триватиме з 01 лютого до 05 березня включно.