День пам’яті жертв голодоморів

Цей День щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада.

У XX сторіччі українці пережили три голодомори: 1921 – 1923, 1932 – 1933 і голод 1946 – 1947 років. Утім, серед найтрагічніших сторінок історії українського народу особливо сумне місце займає Голодомор 1932 – 1933 років. За різними даними, у 1932 – 1933 роках від голоду загинуло від 4,5 до 10 мільйонів людей.

29 листопада з нагоди Дня пам’яті жертв Голодоморів бібліотекою ліцею та вихователями було проведено годину пам’яті «Не маємо права забути». Мета заходу: поглибити знання здобувачів освіти про Голодомор як геноцид українського народу, його причини, перебіг і наслідки; акцентувати на тому, що Голодомор 1932 – 1933 років був наслідком не стихійного лиха, а спланованих системних заходів тоталітарного комуністичного режиму; навчати сприймати чужу біду та біль як свій власний. На заході звучали поетичні твори, зачитувались свідчення очевидців, бібліотекарі розповіли про монументи, присвячені трагічним подіям, які розміщені по всьому світові. Також переглянули документальний фільм рівненських кінематографістів «Німа правда. Свідчення загублені в стерні».

Хвилиною мовчання та горінням свічок згадали закатованих голодом жертв геноциду Українського народу. Збережемо пам’ять про мільйони загублених життів наших співвітчизників.

23 листопада викладач Ірина ГРИЦИНА взяла участь у науково-практичній конференції “90-ті роковини. Історія Голодомору-геноциду”, де розглядались питання української історії, що переплітається з нашим сьогоденням – геноцидом українського народу, як помсту за власну свободу та державність.

Національно-патріотичне виховання є пріоритетним в нашому закладі, а виховання молоді у дусі патріотичного обов’язку, поваги до військової служби та готовності до захисту територіальної цілісності держави – базові засади ІІІ окремої штурмової бригади, представники якої зустрілися із здобувачами освіти.Військовослужбовці з позивними «Вініч», «Ковбой», «Х`юго», «Самурай», «Ваха» – люди, міцного характеру, упевнені у собі, справжні патріоти України. […]

ЗАПОБІГТИ. ВРЯТУВАТИ. ДОПОМОГТИ- за підтримки головного управління ДСНС України в Рівненській області, НМЦ ЦЗ та БЖД, національної поліції в Рівненській області Головним завданням якої є ознайомлення та навчання основам пожежної безпеки, роз’яснення питань безпеки життєдіяльності, популяризації професії рятувальника