У згусток, спресований мудро і чисто,

Він змістом став наших і діянь, і мрій.

Основа життя і мого, і Вітчизни.

І доля моя — мій Закон Основний.

 

Джерелом права будь-якої держави є Конституція. Її ще називають Основним законом, який закладає підґрунтя організації і діяльності держави та формування у ній громадянського суспільства. Конституція – це своєрідний суспільний договір, у якому народ визначає основні напрямки свого подальшого розвитку та існування, гарантії прав та свобод громадян у суспільстві.

Діюча нині Конституція України відповідно набрала чинності з дня її ухвалення Верховною Радою України — 28 червня 1996 року.

День Конституції ми не повинні сприймати як свято на честь нормативного акту. Ми повинні його сприймати як день затвердження наших прав і свобод. День ствердження того, − як зазначено у статті 3 Конституції України − що “людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю”. Важливо,  що Конституція України встановила непорушність гуманістичного принципу в майбутньому: при ухваленні нових законів або внесенні змін до чинного законодавства не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

До Дня Конституції України, 26 червня  в Квасилівському  професійному ліцеї був проведений урок-бесіда «Конституція України  – основа державності».

Учні підтвердили особливе місце Конституції серед усіх законів держави. Гортаючи сторінки основного Закону, учні підтвердили закріплені основні права, свободи та обов’язки громадян, основи державного устрою, визначає, як утворюються та діють органи влади. Усі учасники уроку прийшли до висновку, що Конституція — це фундамент для всіх законів у державі, найважливіший нормативно-правовий акт, який має особливі властивості:

  • Конституція визначає права та обов’язки суб’єктів права, перспективу державного й суспільного розвитку; звертається до загальноприйнятих людських цінностей та виховує людину в дусі їх пошани.
  • Конституція має високий ступінь стабільності, уносити до неї зміни можна тільки за дотримання певної процедури.
  • Конституція — юридична база для українського законодавства. Закони не повинні вступати у суперечність з конституцією.
  • Конституція має специфічний предмет правового регулювання — найважливіші суспільні відносини в державі.
  • Конституція розробляється та приймається в особливому порядку
    Конституція має високий рівень захисту з боку держави.
  • Кожна держава має свою конституцію і вважає її найціннішим документом. У цьому документі закладено основу держави — її суспільні й національні цінності, життєво важливі права та свободи громадян.

Конституція — це гордість країни, день її прийняття вважається великим святом.

Leave a Comment

four × one =