21-го лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. За недовгий час свого існування він вже став традиційним, адже це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу.

Традиційним в ліцеї стало відзначення Дня рідної мови. І цього року воно пройшло урочисто й піднесено, було проведено два тематичні заходи.

«Збережемо наш скарб – рідну мову» захід під такою назвою був проведений для учнів І курсу.

Під пісню “Звучи рідно мово” ведучі тематичного заходу Лазарчук Анастасія та Онищук Олександр привітали всіх із святом та розповіли про історію Міжнародного дня рідної мови, нелегкий шлях її становлення і розвитку, значення мови в житті кожної людини. Учні переглянули презентацію, прослухали записи тематичних пісень.

Учні груп 13, 14 та 22 виконували вірші та гуморески про мову. Учениця групи №15 Кочубей Марія прочитала вірш із власної поетичної скарбниці.

«З поезією ноти обнялись…» – музичний тематичний захід про єднання  української мови і пісні. Вони супроводжують людину з перших до останніх хвилин життя. Пісня – це бездонна душа народу, це його краса і доброта. Поезія на сторінках підручника може не викликати емоцій. Та у пісні вона неодмінно оживає.

Учні мали нагоду послухати пісні на слова І.Франка, В.Симоненка, Є.Плужника у виконанні учнів ліцею Кукліновської Яни, Мартиновської Марії, Захарчук Юлії.

Прослухали Шевченковий вірш «Заповіт», виконаний  під  рок-музику та вірш «Мені однаково» у виконанні гурту «Скрябін», «Пісню про рушник» у виконанні Квітки Цісик, сингл «Не моя!», в основу якого покладено твір Василя Симоненка «Ну скажи, хіба не фантастично» та «Ти знаєш, що ти людина» у виконанні гурту «Пікардійська терція».

Переглянули відео-роботу “Виростеш ти, сину”, яку  презентувала група “Біла Вежа” на вірш видатного українського поета.

Бажаємо всім українцям, що свято бережуть українське слово та пісню – щастя, натхнення, добра, миру , світлого майбутнього, живіть повноцінним життям, досягайте вершин, адже у ваших руках доля нашої країни.

Leave a Comment

3 × five =