«Завдяки історичній пам’яті людина стає особистістю, народ – нацією, країна – державою»

(М. Грушевський, 1918 р.)

Мандрівку в минуле здійснили учні Квасилівського професійного ліцею під час проведеного тижня історії, який проходив з 02 .03 по 06 .03. 2020 р.

Цілий тиждень учні ліцею мандрували подіями Української революції.

В перший день мандрівки «Українська революція» учні взяли участь у конкурсі стіннівок «Українська революція 1917-1921 рр.». Переможцями конкурсу стіннівок стали учасники прес-центру групи № 15. В цей день учні ознайомились з цитатами революції – М.Грушевського, С.Єфремова, С. Петлюри, В.Винниченка та ін.. На завершення мандрівки було проведено круглий стіл на тему «Міфи про Українську революцію».

Другий день подорожей був присвячений Українській Центральній Раді».

В цей день вісім учнівських команд І-ІІІ курсів взяли участь у захоплюючому історичному квесті «Шляхами Української центральної Ради». Учасники квесту вишукували діяча революції, розв’язували ребуси, цитували «Гімн Революції», складали «часові стрічки», ставали очевидцями подій 1918 року, розшифровували досягнення УЦР. Переможцями квесту стала команда групи №35 – Загайна Олександра, Кочубей Марія та Шульга Марія. Трішки менше поталанило команді груп № 15 (Ніколайчук Анастасія та Чикеренда Надія) та команді групи № 13 (Линок Денис та Грабський Михайло).

Третій день мандрівки «Гетьманат Павла Скоропадського». Учні ліцею ознайомилися з історичним портретом останнього українського гетьмана та взяли участь в історичному марафоні «Гетьманат Скоропадського». Учасники марафону намагалися відтворити найбільш цікаві та захоплюючі факти з життя Гетьмана, визначали здобутки та недоліки політики Павла Скоропадського.

День четвертий «Директорія УНР та ЗУНР».

Учнівські команди І-го курсу взяли участь в історичній вікторині «Директорія УНР та ЗУНР». Учасники вікторини занурились у вир історичних подій 1918-1919 рр. . Переможцями вікторини стала команда учнів групи № 15.

В групі № 11 відбувся диспут на тему: «Історичні уроки Злуки УНР та ЗУНР». Учні пройнялися почуттями гордості, патріотизму, відданості суверенній , незалежній та Соборній Україні.

День п’ятий проходив напередодні міжнародного жіночого свята та був присвячений жінкам Української революції. Учні отримали історичну інформацію про перших жінок в політиці, в Українській Центральній Раді.

Згодом було представлено учнівський проект від лідерів учнівського самоврядування «Відомі жінки Української революції».

В рамках проведеного тижня історії, учні здійснили захоплюючу подорож у минуле, в визначальну добу державотворення Української держави. Перегорнувши сторінки історичних подій, учні черговий раз переглянули історичні події, свідчення очевидців, історичні аргументи та факти Української революції. Учнівська громада ще більше усвідомила свою відповідальність, за наше сьогодення та майбутнє України. На сучасне молоде покоління покладено велику відповідальність – зберегти, вдосконалити та примножити велич, історичну самобутність та гідність, демократичні цінності , територіальну цілісність та суверенітет нашої неньки України.

«Мусимо йти, бо спинити походу не можна.

Мусимо жертвувати всім, щоб урятувати найдорожче в цей момент: самостійність і незалежність нашого народу»

(М.Грушевський, 1918 р.)

Leave a Comment

four × 3 =